

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Collector Current | 225 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 400 V |
| Transition Frequency | 50 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 400 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 71
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33427
Ext.Price$0.33427
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33427 | $0.33427 |
| 10 | $0.30039 | $3.00390 |
| 50 | $0.26995 | $13.49750 |
| 100 | $0.23821 | $23.82100 |
| 500 | $0.21020 | $105.10000 |
| 1000 | $0.19929 | $199.29000 |
| 3000 | $0.18894 | $566.82000 |
| 5000 | $0.17954 | $897.70000 |
